ایرلیفت پمپ (Air Lift pump)

همانطور که از کلمه ایرلیفت (Airlift) می­ توان استنباط نمود، این تجهیز سبب بالا بردن (Lifting) سیالات به ارتفاع بالاتر می ­شود. ایرلیفت یکی از تجهیزات تصفیه خانه بوده و تشکیل شده از دو لوله متصل به یکدیگر که در یکی از آنها سیال اصلی جریان داشته (لوله بالابرنده جریان) و در لوله دیگر هوا (توسط بلوئر یا کمپرسور) دمیده می ­شود. هوا به انتهای لوله بالابرنده دمیده شده که در این محل سیال با هوا مخلوط شده و این اختلاط سبب تغییر دانسیته سیال گشته و لذا سیال در طول لوله بالا می ­رود.

مزایای ایرلیفت

این تجهیز فاقد هرگونه قطعات مکانیکی متحرک و الکترونیکی بوده و به همین دلیل از سادگی در بهره­ برداری، عدم نیاز به تعمیرات و کاهش هزینه ­های بهره ­برداری برخوردار است.
همچنین ایرلیفت جهت انتقال سیالات غلیظ، خورنده، محتوی جامدات معلق مانند شن و ماسه که سبب ایجاد خوردگی و آسیب در پمپ­ های معمولی می ­شود، می ­تواند مورد استفاده قرار گیرد.
از ایرلیفت می ­توان جهت هوادهی و چرخش مقادیر زیادی سیال (مانند حوضچه ­های پرورش ماهی) استفاده نمود. به طور معمول این تجهیز در سیستم­های تصفیه فاضلاب به منظور انتقال لجن از واحدهای ته­نشینی مورد استفاده قرار می ­گیرد. جنس لوله ­ها معمولا آهن گالوانیزه یا استنلس استیل می ­باشد.

ایرلیفت

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۵۵۶۸ – ۰۳۱۳۶۵۱۹۳۵۲

مطالب مرتبط : تصفیه آب صنعتیسپتیک تانکچربی گیرتصفیه فاضلاب شهریتجهیزات تصفیه خانه