68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

سیستم تصفیه تکمیلی پساب تصفیه خانه شرکت کشت و دامداری فکا

 

شرکت کشت و دامداری فکا واقع در جاده اصفهان- بهارستان با قابلیت تولید سالانه 60 هزارتن شیر می باشد. این دامداری در حال حاضر دارای تصفیه­ خانه فاضلاب صنعتی بوده و میزان فاضلاب متوسط روزانه آن حدود 800 مترمکعب برآورد می­ گردد.

با توجه به تمایل کارفرما مبنی بر تصفیه تکمیلی پساب و زلال سازی آن به منظور استفاده مجدد از پساب، شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور مهندسی و ناظر اجرای طرح در سال 1398 انتخاب شده است. در این پروژه شرکت آبسان سازه آپادانا طراحی و محاسبات فرآیندی سیستم تصفیه تکمیلی، محاسبات و طراحی سازه، تهیه نقشه های ساخت، محاسبات و طراحی تجهیزات مکانیکی مورد نیاز را بر عهده دارد. همچنین نظارت بر ساخت و اجرای تصفیه خانه به عهده شرکت آبسان سازه آپادانا می باشد.

روش تصفیه تکمیلی پساب

پساب خروجی از سیستم تصفیه فاضلاب موجود در دامداری فکا به لحاظ ماهیتی دارای مواد کلوئیدی و رنگ بوده که تمایل جهت حذف این موارد و زلال شدن پساب وجود دارد. لذا به منظور دستیابی به این هدف، تیم طراحی فرآیندی شرکت آبسان سازه آپادانا با تلفیق روش های تصفیه فیزیکی-شیمیایی و تهیه یک الگوریتم کارا، سیستم تصفیه تکمیلی پساب با هزینه بسیار مناسب را طراحی نموده است.

مشخصات کیفی پساب صنعتی خروجی از تصفیه­ خانه موجود
BOD mg/l 49.5
COD mg/l 162
TSS mg/l 100
Total Coliform MPN/100 1100

تیم طراحی این شرکت قبل از اقدام به طراحی، از نمونه پساب آزمایشات لازم را به عمل آورده و همچنین کارایی سیستم تصفیه پیشنهادی را بر اساس نتایج پایلوت مورد سنجش قرار داده است.

ظرفیت تصفیه خانه تکمیلی پساب

سیستم تصفیه تکمیلی پساب در دامداری فکا جهت تصفیه پساب به میزان m3/d 800 طراحی گردیده است. نقشه های اجرایی این سیستم تصفیه جهت احداث تصفیه خانه با استفاده از بتن مسلح تهیه شده است.

کیفیت پساب تصفیه شده خروجی از سیستم تصفیه تکمیلی

مشخصات کیفی فاضلاب تصفیه شده خروجی از تصفیه تکمیلی
BOD mg/l 25
COD mg/l 80
TSS mg/l 10
Total Coliform MPN/100 0

کیفیت پساب خروجی از سیستم تصفیه تکمیلی به گونه ای است که می تواند جهت استفاده در مه پاش، آبیاری قطره ای و بارانی، شستشوی سطوح و آبیاری گونه های گیاهی مانند زیتون، انجیر، پسته مورد استفاده قرار گیرد.

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom