صنعت پتروشیمی

صنعت پتروشیمی (Petrochemical industry)، بخشی از صنایع شیمیایی است که فرآورده‌های شیمیایی را از مواد خام حاصل از نفت یا گاز طبیعی تولید می‌کند. امروزه فرآورده‌های نفتی علاوه بر مصرف در زمینه سوخت وسایل نقلیه، روغن موتور و غیره، در تهیه بسیاری از قطعات مورد نیاز ساخت وسایط نقلیه، نقش ارزنده‌ای دارد. ماده اولیه بیشتر داروها و حتی آنتی بیوتیکها از ترکیبات نفتی مشتق می‌شود.

در اغلب صنایع کیفیت شیمیایی آب اهمیت بسیاری دارد زیرا مصرف آب با کیفیت شیمیایی نامطلوب سبب ایجاد صدمات زیادی به دستگاه ها و تجهیزات تولید در صنعت وارد می سازد.از جمله مهم ترین این صدمات می توان خاصیت رسوب گذاری و یا خورندگی آب مصرفی را نام برد که سبب آسیب رسانی به لوله ها، مخازن و سایر تجهیزاتی که در تماس با آب هستند، می شود.

با توجه به گستردگی مواد کاربردی در صنعت پتروشیمی، نمی توان به طور دقیق همه آلاینده های این صنعت را نام برد ولی معمولا این آلاینده ها شامل استالدئید، استن، بنزن، بنزین، فنول، تولوئن، اوره، متیل ترشیاری بوتیل اتر(MTBE)، فرمالدئید… هستند که در تصفیه فاضلاب با عنوان کلی COD شناخته می شوند.
شرکت آبسان سازه آپادانا در قالب طراحی، اجرا و نظارت انجام پروژه، قادر به ارایه خدمات کامل در زمینه استراتژی های مربوط به تامین آب مورد نیاز و همچنین تصفیه پساب صنایع پتروشیمی می باشد.

استراتژی های کاربردی

  • تصفیه پیشرفته آب جهت تولید آب بویلر و خنک کننده
  • تصفیه بلودان برجهای خنک کننده
  • تصفیه پساب صنعت پتروشیمی جهت دفع به محیط
  • تصفیه تکمیلی پساب صنعت پتروشیمی جهت بازیابی و استفاده مجدد از آب

خدمات شرکت آبسان سازه آپادانا

  • ارایه ی مشاوره به صنعتگران در زمینه تصفیه آب و پساب صنایع پتروشیمی
  • طراحی، اجرا، نظارت، ساخت، تامین و نصب تجهیزات، بهره برداری و آموزش سیستم های تصفیه آب و پساب
  • استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه تصفیه آب و پساب

مطالب مرتبط :

تصفیه آب صنعتی – تجهیزات تصفیه خانه – چربی گیر – سپتیک تانک

پروژه های تصفیه آب و فاضلاب صنایع پتروشیمی