68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

مشاوره تصفیه پساب بلودان کارخانه احیا مجتمع بردسیر

مشاوره طرح تصفیه پساب صنعتی مجتمع فولاد سیرجان ایرانیان واقع در جاده بردسیر کرمان با ظرفیت 60 متر مکعب بر ساعت و با هدف تصفیه پیشرفته پساب جهت استفاده مجدد (reuse) به این شرکت واگذار شده است. تکنولوژی تصفیه این مجتمع با توجه به ماهیت فاضلاب تولیدی روش تصفیه فیزیکی و شیمیایی بوده و از دو بخش پیش تصفیه و تصفیه تکمیلی تشکیل شده است.

 

تصفیه خانه فاضلاب صنعتی (بلودان احیا) مجتمع فولاد سیرجان ایرانیان (بردسیر)

در این پروژه، شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور کارفرما، جهت تهیه مدارک و اسناد فنی مناقصه، اقدام به انجام مراحل مهندسی شامل:

انجام مطالعات مرحله اول (انجام مطالعات میدانی در خصوص کمیت و کیفیت فاضلاب تولیدی، نمونه برداری و انجام آزمایشات مورد نیاز از فاضلاب تولیدی، تهیه اطلاعات هواشناسی، زمین شناسی و هیدرولوژی، تعیین مبانی کمی و کیفی ورودی، مطالعه و بررسي روشهاي مختلف تصفيه فاضلاب با توجه به مباني طرح و کيفيت پساب مورد انتظار، انجام محاسبات فرايندي و طراحي واحدهاي تصفيه خانه در گزينه هاي فرآيند انتخابي، تهيه طرح مقدماتي شامل نقشه سايت پلان و فلودياگرام و محل مصرف پساب، مقايسه فني - اقتصادي گزينه هاي مختلف فرآيندي مختلف و انتخاب و پيشنهاد روش منتخب، بررسي محل مناسب و مکان يابي اجراي طرح، انجام محاسبات فرايندي و طراحي واحدهاي تصفيه خانه در گزينه هاي فرآيند انتخابي، تهيه گزارش نهايي مطالعات مرحله اول برآورد مقدماتي هزينه عملياتي پروژه)و مطالعات مرحله دوم (طراحی و محاسبات فرآیندی تصفیه، محاسبات و طراحی سازه، محاسبات و طراحی تجهیزات مکانیکی) مورد نیاز نموده است.

 

فرآیند تصفیه منتخب (فرآیند فیزیکی-شیمیایی)

با توجه به پارامترهای کیفی فاضلاب بلودان احیا که توسط نمونه برداری از فاضلاب مشخص گردید، و مقایسه با کیفیت مورد نیاز در آب تصفیه شده، این فاضلاب دارای مقادیر زیادی از پارامترهای BOD، COD، TSS، Oil، Turbidity و TDS می باشد. که به منظور کاهش این پارامترها و دستیابی به کیفیت مورد نیاز از فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی جهت تصفیه فاضلاب استفاده شد. فرآیندهای تصفیه در دو بخش پیش تصفیه و تصفیه تکمیلی جانمایی گردیده اند.  

 

ظرفیت تصفیه خانه

تصفیه خانه فاضلاب صنعتی فولاد سیرجان ایرانیان به منظور تصفیه فاضلاب بلودان احیا این مجتمع در دو ترین با ظرفیت کلی m3/h 60 طراحی گردیده است. ماتریال مصرفی در احداث سازه تصفیه خانه بتن مسلح می باشد.

 

کیفیت پساب تصفیه شده خروجی از تصفیه خانه

مشخصات کیفی پساب تصفیه شده خروجی از سیستم تصفیه فاضلاب، بر اساس درخواست کارفرما مطابق با مشخصات کیفی آب مصرفی میکاپ در نظر گرفته شده است. استفاده مجدد از پساب تصفیه شده در پروسه صنعتی علاوه بر تامین دائمی آب مورد نیاز، به مقدار زیادی در استفاده از منابع آب تازه سبب صرفه جویی می گردد.

 

مدارک مهندسی تهیه شده توسط شرکت آبسان سازه آپادانا

شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور کارفرما در پروژه تصفیه خانه فاضلاب بلودان احیا کارخانه فولاد سیرجان ایرانیان، مدارک مهندسی مورد نیاز جهت تکمیل مدارک مناقصه پروژه را تهیه نموده است. مدارک تهیه شده توسط کارشناسان فنی شرکت آبسان سازه آپادانا به شرح ذیل می باشد:

First Phase Report

Process Calculation

Process Description

(Process Block Diagram (BFD

(Process Flow Diagram (PFD

(Piping & Instrument Diagram (P&ID

Equipment List

Load List

Equipment Datasheet

General Plan

Hydraulic Prophile

Main Reactor Architectural & Structural Details

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom