68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

فاضلاب صنایع دارویی

صنایع دارویی

داروها شامل گستره وسیعی از مواد شیمیایی هستند که جهت پیشگیری و یا درمان بیماری ها استفاده می شوند. اغلب مواد دارویی دارای منشأ گیاهی و جانوری هستند، اما امروزه اکثر آنها در کارخانجات با استفاده از فرمولاسیون های خاص و از مواد شیمیایی ساخته شده و شامل محصولات بسیار متنوع مانند آنتی بیوتیک ها، مسکن ها، هورمون ها، واکسن ها، ویتامین ها و مکمل های غذایی و دارویی، مواد ضدعفونی کننده،... می باشند.

Presentation1 63059 77060 50b6773d

فاضلاب صنایع داروسازی

آب مصرفی در صنایع دارویی علاوه بر استفاده در ترکیبات مواد، بویلرها، تهویه و چیلرها، جهت شستشوی تجهیزات و سالن های تولید نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین فاضلاب تولیدی در این صنایع اغلب در نتیجه شستشو حاصل می گردد. کیفیت فاضلاب تولیدی با توجه به نوع تولیدات متفاوت است اما یک وجه اشتراک بین همه این پساب ها وجود دارد. این نقطه اشتراک در حقیقت میزان آلودگی شیمیایی فاضلاب است که در علم تصفیه تحت عنوان COD شناخته می شود. بررسی فاضلاب های تولیدی صنایع دارویی حاکی از آن است که میزان COD محلول در این پساب ها معمولا بسیار زیاد بوده و اکثرا از نوع دیرتجزیه پذیر به لحاظ زیستی می باشند. به عنوان مثال در صنایع تولید الکل، با توجه به اینکه از موادی مانند ملاس جهت تولید الکل استفاده می شود، میزان COD حتی به mg/l100000 هم می رسد. همچنین در مراکز تولید واکسن با توجه به استفاده از عوامل بیماریزا جهت تولید محصولات، بایستی حتماً پساب خروجی قبل از دفع به خوبی ضدعفونی گردد.

فرایندهای تصفیه پیشنهادی

با توجه به اینکه اغلب آلاینده های موجود در این صنایع به صورت محلول هستند، لذا به تصفیه فیزیکی خاصی نیاز ندارند. مهم ترین نکته در تصفیه این فاضلاب ها، کاهش COD و BOD محلول در آنهاست که اکثرا توسط مواد شیمیایی آلی پیچیده به وجود می آیند. به همین دلیل این مواد آلی پیچیده ابتدا بایستی توسط فرایندهایی به مولکول های ساده تر شکسته شده و سپس مورد تصفیه متداول قرار گیرد. فرایند پیشنهادی این مشاور استفاده از اکسیداسیون پیشرفته می باشد. همچنین در صورت وجود مواد با ارزش در پساب که تمایل به بازیابی آنها وجود دارد، می توان از فرایندهای غشایی و یا رزین های تبادل یونی جهت رسیدن به این منظور بهره گرفت.

در ادامه فرایندهای پیشنهادی جهت تصفیه فاضلاب صنایع دارویی ذکر شده اند:

متعادل ساز

تصفیه بی هوازی

تصفیه هوازی

اکسیداسیون پیشرفته

کربن فعال

کلرزنی

teritary treatment daro

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom