68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

تصفیه فاضلاب صنعت گالوانیزه گرم

مقدمه

از زمانی که انسان در عصر آهن آموخت که می تواند به جای ابزار سنگی و چوبی از ابزار فلزی که دوام بیشتر دارند استفاده نماید، فلزات جایگاه ویژه ای را در زندگی بشر به خود اختصاص دادند. پس از گذشت قرن ها صنایع تولید فلزات به یکی از مهم ترین شاخص های پیشرفت تکنولوژی در جوامع مبدل گشته و روش های جدیدی برای استخراج و تولید فلزات و از همه مهم تر دوام بیشتر آنها به ثبت رسید. آنچه که فلزات را به پایه و اساس سازه ها و بناهای عظیم ساخت دست بشر تبدیل نموده است، قدرت و استحکام بی نظیر آنهاست اما یک تغییر شیمیایی به نام اکسیداسیون (زنگ زدن) می تواند این سازه محکم را دچار آسیب پذیری نماید. لذا جهت افزایش استحکام و جلوگیری از زنگ زدن و خوردگی فلزات (در بیشتر موارد آهن) یکی از روش های مرسوم استفاده از پوشش بر روی فلز می باشد.

فلز روی (Zn) به سبب مقاومت بالا در مقابل خوردگی، یکی از فلزاتی است که جهت پوشش دهی فلزات استفاده می شود. گالوانيزه گرم به سبب افزايش طول عمر قطعات از لحاظ بالا بردن مقاومت آنها در برابر خوردگي شيميائي و الكتروشيميائي در بيشتر صنايع و بخصوص در نواحي كه در معرض خوردگي هستند همواره مورد توجه صنعتگران مي باشد.

ساير روش هاي گالوانيزه عبارتند از :

آبكاري رويZinc plating( روش الكترو شيميائي)

پاشش مكانيكي رويSheradising ( روش گرمايش پودر روي در درام )

پاشش گرمائي رويZinc spray( روش پاشش گرد روي از طريق گرماي سوختن )

پوشش با رنگ هاي غني از روي   Zinc rich paint

مراحل انجام گالوانیزاسیون گرم (Hot Dip Galvanizing)

عمليات گالوانيزه گرم در ده مرحله به شرح زير صورت مي گيرد :‏

- بازرسی اولیه قطعات و تمیزکاری

- چربی زدائی و شستشو - اسید شویی و شستشو

- فلاكسينگ

- بازرسی ثانوی

- غوطه وری در وان مذاب

- خنک کردن و تمیز کاری

- کنترل نهایی

- بسته بندی

تصفیه فاضلاب گالوانیزه

برای انتخاب روش مناسب جهت تصفیه فاضلاب صنعت گالوانیزه، ابتدا بایستی محل های تولید فاضلاب مشخص گردد و کمیت و کیفیت آن مورد بررسی قرار می گیرد.

محل مصرف آب و تولید فاضلاب در صنعت گالوانیزه

عمده ترین محل مصرف آب در این صنعت جهت شستشوی قطعه پس از مخازن چربی گیری و اسید شویی است. در صورت استفاده از مخازن آب جهت شستشو، سرریز مخازن به مجاری فاضلابرو تخلیه می گردد. همچنین اگر شستشوی قطعات با جریان آب به صورت اسپری یا جت آب انجام گیرد، تمام آب مصرفی به فاضلاب تبدیل می گردد.

منبع دیگر تولید فاضلاب در این صنعت، سرریز مخازن حاوی چربی گیر، اسید و فلاکس می باشد.

کمیت فاضلاب تولیدی

تعیین میزان فاضلاب تولیدی جهت انتخاب ظرفیت واحدهای تصفیه فاضلاب و تجهیزات مورد نیاز ضروری است. این مهم با بازدید کارشناسان این مجموعه از صنعت امکان پذیر می گردد.

کیفیت فاضلاب تولیدی

جهت تعیین فرایند مناسب تصفیه فاضلاب این صنعت، کیفیت فاضلاب تولیدی در هر بخش در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد:

بخش چربی گیری:

با توجه به اینکه اغلب مواد مصرفی در این بخش شامل مواد قلیایی، امولسیون کننده ها و ترکیباتی مانند صابون می باشند، لذا سرریز مخازن چربی گیری و آب مصرفی جهت شستشوی قطعات پس از چربی گیری حاوی مواد مذکور می باشد. علاوه بر این چربی و ذرات جامد شسته شده از روی قطعات نیز در این فاضلاب دیده می شود. جهت تصفیه فاضلاب این بخش خنثی سازی و چربی گیری استفاده می شود.

بخش اسیدشویی:                                            

قطعات در اين مرحله به منظور برداشتن زنگ ، پوسته و ساير اكسيد هاي فلزي در حمام اسيد كلريدريك غوطه ور مي شوند. سطح فولاد مي بايست بطور كامل از اين الودگي ها زدوده گردد تا مذاب روي قادر گردد با فولاد بطور كامل واكنش دهد. سپس قطعات در وان آب شستشو داده می ­شوند. با توجه به غلظت زیاد اسید مصرفی، فاضلاب این بخش به شدت اسیدی بوده و مملو از مواد معلق و فلزات سنگین محلول می ­باشد. بنابراین واحد تنظیم PH و سیستم حذف جامدات معلق شامل انعقاد و لخته سازی و سپس ته نشینی از ضروریات تصفیه فاضلاب این بخش به شمار می روند. همچنین جهت حذف فلزات سنگین از فاضلاب تولیدی، بایستی ابتدا آنها را از حالت محلول به جامد نامحلول تبدیل نموده و سپس با روش حذف مواد معلق، فلزات را حذف نمود. برای رسیدن به این منظور، با استفاده از ترکیبات شیمیایی مناسب فلزات به صورت سولفید و یا هیدروکسید رسوب داده شده و سپس از جریان فاضلاب حذف می گردند.

بخش فلاکسینگ:

پس از واحد اسیدشویی و در پايان مراحل آماده سازي، قطعات در حمام گرم كلريد آمونياكي روي قرار گرفته و به ان اغشته مي شوند. محلول كلريد آمونياكي روي سطح فولاد را براي انجام واكنش با مذاب روي آماده مي نمايد. در این بخش تنها منبع احتمالی فاضلاب تولیدی مربوط به سرریز وان فلاکس بوده که قلیایی و حاوی روی محلول می باشد.

بخش گالوانیزه:

مذاب روي با سطح فولادي كه در مراحل قبلي كاملاً تميزشده است ، واكنش داده و یک لايه از آلياژ روي آهن را كه پيوند بسيار قوي با سطح فولاد برقرار كرده تشكيل مي دهد. پس از اتمام فرايند گالوانيزه گرم كه با خروج قطعات از درون مذاب همراه است، آنها را بلافاصله در آب و يا محلول دي كرومات سديم غوطه ور مي كنند. معمولا در این قسمت فاضلابی تولید نمی گردد زیرا در اثر ورود قطعه بیسار داغ به وان خنک کننده، مقدار زیادی از محتویات وان تبخیر می شود اما در صورت سر ریز شدن آب وان خنک کننده و تولید فاضلاب، عمده ماده تشکیل دهنده فاضلاب اکسید روی می باشد که بایستی حذف شود. در صورتی که از ترکیبات سیانیدی در مذاب استفاده شود و این ترکیبات به فاضلاب تولیدی راه یابد، یک مرحله به تصفیه فاضلاب متداول این صنعت اضافه خواهد شد که شامل حذف سیانید به وسیله اکسیداسیون خواهد بود. لازم به ذکر است که حذف سیانید بایستی قبل از خذف فلزات سنگین انجام شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشنان ما تماس بگیرید

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom