68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

تصفیه فاضلاب در فراوری سیب زمینی

 فراورده های سیب زمینی

- سیب زمینی منجمد

- پرک سیب‌زمینی

مورد قبول بودن پرک سیب‌زمینی به دلیل قیمت نسبتاً پایین، کیفیت مورد قبول و سهولت بازسازی آن می‌باشد. از پرک سیب‌زمینی می‌توان در تهیه کتلت، الویه، سوپ، کوکو سیب‌زمینی و حتی در تهیه خمیر کیک و نان استفاده می کنند.

- آرد سیب‌زمینی

بررسی‌ها نشان داده که افزودن در حدود 5 درصد آرد سیب‌زمینی به آرد گندم موجب ایجاد طعم و بافت مناسب‌تری نسبت به سایر دانه های حاوی نشاسته می‌باشد و بدون شک اختلاط آرد سیب‌زمینی با آرد گندم می‌تواند محصولات قابل قبولی را نزد مشتریان به وجود آورد. امروزه از آرد سیب‌زمینی در تولید بسیاری از نان‌های رژیمی بالاخص نان‌های دیابتی و سلیاکی استفاده می‌گردد. تقاضای رو به تزاید محصولات با این‌گونه آردها و فن‌آوری‌های پیشرفته‌ی امروزی، این احتمال وجود دارد که مشتریان امروز را بتوان به عنوان یک سرمایه مهم در آینده محسوب نمود.

- چیپس

محل مصرف آب و تولید فاضلاب در فراوری سیب زمینی

با توجه به فرایند تولید فراورده های سیب زمینی، مشاهده می شود که عمده ترین محل مصرف آب و تولید فاضلاب در بخش های شستشو -که شامل موارد ذیل هستند- ایجاد می شود:

1- شستشوی سیب زمینی ورودی به کارخانه: در این بخش، فاضلاب ناشی از شستشو حاوی گل و لای و مواد زاید دیگر می باشد. بنابراین میزان جامدات معلق و کلوئیدی این فاضلاب بالا بوده که سبب بروز کدورت زیاد می گردد.

2- شستشو در پوست کن: پوست كندن سيب زميني توسط دستگاههاي سايش انجام مي گيرد. براي اين منظور دركارخانه ها بيشتر از روش سايش استفاده مي شود.دراين روش ضايعات سيب زميني بين 1 تا 4 درصد است. فاضلاب تولیدی در این قسمت حاوی بقایای پوست سیب زمینی بوده و دارای جامدات معلق می باشد.

3- شستشو در دستگاه برش: در هنگام برش ، وبمنظور شسته شدن نشاسته از سطح تراشه ها، يك جريان آب دائمي بايد از روي آنها عبور نمايد.چنانچه نشاسته از سطح تراشه ها شسته نشود، باعث چسبيدن آنها بهنگام سرخ شدن خواهد گرديد. ميزان ضايعات هنگام شستشو وتهيه تراشه ها ، معمولا بين 5/0 تا 1 درصد وزن سيب زميني خام مصرف شده است.فاضلاب این قسمت حاوی نشاسته زیادی است که به سبب نامحلول بودن در آب، به صورت کلوئیدی در فاضلاب موجود بوده و باعث افزایش میزان COD در فاضلاب می شود.

4- شستشوی نهایی تجهیزات و سالن تولید: فاضلاب تولیدی در این قسمت حاوی جامدات معلق، چربی، COD و BOD میباشد.

فرایند تصفیه فاضلاب

با توجه به کیفیت فاضلاب تولیدی در این صنعت، فرایندهای پیشنهادی جهت تصفیه فاضلاب تولیدی اکثرا مبتنی بر کاهش جامدات معلق و COD موجود در فاضلاب می باشد. واحدهای فرایندی شامل موارد ذیل می باشند:

آشغالگیر (دستی یا مکانیکی)

چربی گیر

ته نشینی اولیه

انعقاد، لخته سازی و ته نشینی(جهت کاهش COD کلوئیدی)

تصفیه هوازی(با توجه به کم بودن بار آلی قابل تجزیه بیولوژیکی، روش های رشد معلق مانند هوادهی گسترده پیشنهاد می گردد.)

ته نشینی

کلرزنی

sibzamini 1

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom