68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

تصفیه آب

فیلتر شنی تحت فشار عبارت است از یک فیلتر از جنس سیلیس که در یک مخزن فلزی یا پلی اتیلنی قرار دارد. این مخزن با توجه به ابعاد و نحوه بهره برداری ممکن است به صورت افقی یا عمودی طراحی شود. مهم ترین مزیت فیلترهای تحت فشار نسبت به فیلترهای شنی متداول، توانایی آنها در صاف سازی میزان بیشتری از آب است (5-2 برابر). کاربرد اصلی این فیلترها حذف رسوبات آهن ومنگنز، آبهای صنعتی و استخرهای شنا با گردش آب. این فیلترها قادر به حذف کدورت و عوامل پاتوژن در آب تا حدود 80 الی 90 درصد می باشد و اغلب به عنوان یکی از واحدهای اصلی در فرایند تصفیه یا پیش تصفیه آب و پساب استفاده می شوند.

پس از مدتی که از کارکرد فیلتر شنی بگذرد، منافذ فیلتر توسط عوامل موجود در آب ورودی گرفته شده و بایستی از مدار خارج شود. این مدت زمان با توجه به کیفیت آب ورودی بین 1 الی 6 ماه برآورد می شود. در این هنگام بایستی با استفاده از جریان بک واش فیلتر را تمیز نموده و سپس دوباره در سرویس قرار داد.

tasfyeab

فیلتر کربن فعال گرانوله(GAC): مخازن کربن فعال از نظر ظاهری مشابه فیلترهای شنی تحت فشار هستند. این فیلترها قادر به حذف آلاینده های آلی مانند حشره کش ها و THM و همچنین مزه و بو در آب می باشند. فیلترهای کربن فعال در اعلب تاسیسات تصفیه آب به دنبال فیلترهای شنی قرار گرفته و فرایند تصفیه را تکمیل می نماید.

carbon faal

یک نمونه از مخازن کربن فعال

MF,UF

MF: میکرو فیلتر(Micro filter) یک فیلتر غشایی از جنس استات سلولز بوده که اندازه منافذ بزرگت از 1/0 میکرومتر دارد بنابراین تنها قادر به حذف بخشی از مواد کلوئیدی بوده و اثری در حذف مواد محلول ندارد. از میکروفیلترها به طور معمول جهت صاف سازی آب و اغلب به عنوان پیش تصفیه واحدهای حساس تر مانند RO استفاده می شود. تمیزسازی این فیلترها به وسیله بک واش بوده و معمولا در طول بهره برداری هر 20 دقیقه یکبار انجام می شود. علاوه بر بک واش روزانه، هر 2 الی3 ماه یکبار میکروفیلترها بایستی توسط مخلوط آب و سود سوزآور یا اسید و دترجنت شسته شوند.

tasfyeabg

یک نمونه از تاسیسات میکروفیلتر

UF: اولترافیلتر(Ultra filter) نیز یک فیلتر غشایی با اندازه منافذ کوچکتر از 1/0 میکرون بوده و قادر به حذف کلوئیدها، باکتری ها، ویروس ها و ترکیبات آلی با وزن مولکولی بالا می باشند. اکثر انواع اولترافیلترها دارای بک واش هستند.

tasfyeabm

یک نمونه از تاسیسات اولترا فیلتر

به طور کلی فیلترهای غشایی قادر به حذف جامدات، باکتریها، ویروس ها و انگل ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم می باشند.

NF,RO

NF: نانوفیلترها(Nano filter) از نظر اندازه بین UF و RO بوده و قادر به حذف مواد هیومیکی و یون های کلسیم و منیزیم بوده و لذا سختی گیری با این سیستم می تواند از لحاظ اقتصادی بسیار موثرتر از فرایند سختی گیری با آهک-کربنات سدیم باشد. این فیلترها 100 درصد قادر به حذف بار میکروبی آب نموده و در حقیقت یک نوع گندزدای فیزیکی محسوب می شوند.

RO: اسمز معکوس (Reverse osmosis) فرایندی است که علاوه بر حذف جامدات معلق و کلوئیدی قادر به حذف جامدات محلول تا حدود 99 درصد می باشد. این سیستم می تواند میزان جامدات محلول آب دریا( g/l 36 TDS=) را به g/l 3/0 TDS= برساند. بنابراین در مواردی که آب با TDS بسیار کم مورد نظر باشد، یکی از موارد پیشنهادی جهت تصفیه آب، استفاده از RO می باشد.

دستگاه آب شیرین کن صنعتیبدون شک یکی از بهترین و بی نظیرترین کشفیات انسانی در زمینه دفع رسوبات و تصفیه آب می باشد.

امکانات دستگاه به شرح زیر است:
طراحی ساده و استاندارد جهت سهولت در سرویس و نگهداری
پیش تصفیه مناسب جهت بالا بردن طول عمر ممبران و بازیافت پسماند آب
فیلترهای قابل شستشو و با طول عمر بالا
امکان شستشوی سریع در پیش فیلتراسیون
کنترل کننده های میزان آبدهی دارای
دارای کنترل کننده های میزان فشار در تمام نقاط سیستم
TDSmeter
نشان دهنده میزان املاح آب تصفیه شده به صورت آنلاین 
دارای محفظه های فیلتر ضد زنگ
دارای شیرهای اتوماتیک مغناطیسی
دارای سنسور های اضطراری در فشار بالا و فشار پایین
شیر اخطلاط جهت تنظیم مقدار املاح آب خروجی نسبت به نوع مصرف
دارای دو نمونه خروجی آبدهی مجزا (قابل تنظیم)
دارای سنسور های کنترل سطح مخازن
دارای سیستم ایمنی برق (محافظ جان)
دارای سیستم پرکن اتوماتیک مواد ضد رسوب
سیستم دفع املاح انباشه شده در ممبران
شاسی کربن استیل با پوشش ضد زنگ استاتیک
دارای چهار پیش فیلتراسیون شامل فیلتر شنی با محفظه بسیار مقاوم فایبر گلاس(حذف املاح معلق تا 100میکرون) فیلتر کربنی با محفظه بسیار مقاوم فایبر گلاس(حذف کلر مازاد، رنگ و بو) فیلتر میکرونی (جهت حذف املاح معلق 5 میکرون) فیلتر میکرونی (جهت حذف املاح معلق1میکرون)

تفاوت اصلی بین NF و RO:

دامنه فشار به کار رفته و اندازه موادی که هریک می توانند حذف کنند.

NF و UF قادر به حذف مواد با وزن مولکولی پایین تا متوسط نیستند ولی RO می تواند این مواد را نیز از آب حذف نماید.

tasfyeabl

یک نمونه از تاسیسات NF و RO

سختی گیر Softener (رزین تعویض یونی IX):

رزین های تعویض یونی یکی از سیستم های متداول سختی گیری می باشند که از بسترهای دانه ای از جنس پلیمرهای آلی (رزین) تشکیل شده و داخل مخازنی از جنس فلز و یا FRP قرار می گیرند.

tasfyeabo

رزین

soton tabadol yoni

مخازن محتوی رزین(سختی گیر)

مکانیسم سختی گیری در این سیستم ها، جابجایی یون های مولد سختی در آب با یون های متصل به پلیمر در رزین می باشد. به عنوان مثال در رزین های سیکل سدیم، یونهایی مانند کلسیم و منیزیم در آب که باعث سختی می شوند به جای یونهای سدیم موجود در رزین قرار گرفته و در عوض سدیم موجود در رزین وارد آب می شود.

 

با توجه به اینکه رزین های تعویض یونی (سختی گیرها) می توانند هم آنیون ها و هم کاتیون ها را از آب حذف نمایند بنابراین تنها فرایندی (به جز تبخیر) هستند که قادر به تولید آب فوق العاده خالص می باشند. این فرایند جهت حذف سختی، فلوراید، نیترات، تولید آب بدون مواد معدنی(Demineralize water) و تولید آب مقطر جهت موارد آزمایشگاهی به کار برده می شود. پس از مدتی که از بهره برداری سختی گیر گذشت، جایگاه های تعویض یون به وسیله کاتیون ها و آنیون های موجود در آب اشباع شده و کارایی خود را از دست می دهند. در این هنگام بایستی بهره برداری را متوقف نموده و بستر رزین را احیاء نمود.

tasfyeabp

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشنان ما تماس بگیرید

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom