68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

تصفیه فاضلاب در تولید نشاسته

 تولید نشاسته

 

نشاسته با فرمول شيميايي {C6(H2O)5}n به لحاظ ساختاری یک ترکیب خوشه‌ای از پلیمرهای خطی است كه توسط آنزيم آميلاز به دو واحد گلوكز تبديل مي­گردد.نشاسته در آب سرد و الكل غيــر قابل حل بوده و حالت سوسپــانسيون به خودگرفته ولی در آب گرم۷۰ درجه سانتيــگراد متورم شده و دانه‌هاي آن تركيده و حالت ژله‌اي و چسبنده ايجاد
مي­گردد.

neshaste 2

نشاسته يك فرآورده گياهي است، گياهان به كمك آفتاب و سبزينه‌ خود مي توانند آب را از خاك زمين جذب كرده با گازكربنيك هوا تركيب كنند، و بدين گونه قند بسازند. سپس همين قند را به نشاسته تبديل مي كنند. نشاسته به صورت دانه هاي خرد در ريشه، ساقه، برگ، ميوه و تخم درختان ذخيره مي شود. براي مثال، سيب زميني نشاسته‌ فراواني در بر دارد. غلاتي همچون ذرت، برنج و گندم نيز مقدار زيادي نشاسته در خود ذخيره دارند. اين نشاسته براي تغذيه نهال و جوانه هاي تازه روييده، لازم است. به كمك نشاسته آن ها رشد مي كنند و به حدي مي رسند كه خود قادر به تهيه مواد لازم براي تغذيه شان مي شوند. معروف ترين گياهاني كه منبع نشاسته هستند عبارتنداز: سيب زميني معمولي، سيب زميني شيرين، حبوبات، ارروت (گياهي در آمريكاي جنوبي)، ساگو ( نخل هندي )، كاساوا يا مانيوك (درختي كه در مناطق گرمسير امريكا مي رويد).

نشاسته سیب زمینی بطور ذاتی چندین خصوصیت مطلوب دارد که بمنظور بهبود و افزایش  پایداری و سفتی ژل ها در بعضی مواد غذایی، بعنوان یک جزء مهم و اساسی بر نشاسته ذرت،گندم و سایر نشاسته ها ترجیح داده می شود. از جمله این خصوصیات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
نشاسته سیب زمینی در کاربرد صنعتی به انرژی کمتری در مقابل نشاسته های دیگر نیاز دارد.
نشاسته سیب زمینی به جهت ویژگی مواد آن سالم ترین و راحت ترین کاربرد صنعتی را دارد.
برخ کاربردهای نشاسته سیب زمینی (خام و تبدیل شده(
صنایع غذایی : لبنیات – شیرینی – شکلات – انواع سس ها – مواد فریزری – کنسرو – ماکارونی
صنایع دارویی : پوشش کپسول ها – استفاده از خاصیت چسبندگی نشاستهجلوگیری از خونریزی در جراحی – جایگزین پلاتین در شکستگی استخوان که از پلیمر نشاسته تولید میشود – نخ بخیه ..........
صنایع پتروشیمی و مواد پلاستیکی :چسبندگی مواد و استفاده از خواص پلیمری نشاسته
صنعت ساختمان : بتون – سیمان – گچ – رونماهای ساختمانها – پل ها
صنعت نفت : هموژن کردن گل حفاری و ایزوله کردن بدنه چاهها
صنعت چسب سازی
رنگ سازی
صنعت تولید کاغذ و کارتن
صنعت چوب (نئوپان و(...
تولید فیلم
صنعت نساجی و پارچه بافی
تولید ظروف یکبار مصرف و وسائل بهداشتی سازگار با محیط زیست
سرامیک –کاشی-چینی
انواع شوینده ها

neshaste 4

محل مصرف آب و تولید فاضلاب در تولید نشاسته

با توجه به فرایند تولید نشاسته سیب زمینی، مشاهده می شود که عمده ترین محل مصرف آب و تولید فاضلاب در بخش های شستشو -که شامل موارد ذیل هستند- ایجاد می شود:

1- شستشوی سیب زمینی ورودی به کارخانه: در این بخش، فاضلاب ناشی از شستشو حاوی گل و لای و مواد زاید دیگر می باشد. بنابراین میزان جامدات معلق و کلوئیدی این فاضلاب بالا بوده که سبب بروز کدورت زیاد می گردد.

2- شستشو در پوست کن: جهت زدودن بقایای پوست از سیب زمینی پوست کنده شده به کار میرود. فاضلاب تولیدی در این قسمت حاوی بقایای پوست سیب زمینی بوده و دارای جامدات معلق می باشد.

3- شستشو در دستگاه خرد کن، رنده و غربال: فاضلاب این قسمت حاوی نشاسته زیادی است که به سبب نامحلول بودن در آب، به صورت کلوئیدی در فاضلاب موجود بوده و باعث افزایش میزان COD و BOD در فاضلاب می شود.

4- شستشوی نهایی تجهیزات و سالن تولید: فاضلاب تولیدی در این قسمت حاوی جامدات معلق، چربی، COD و BOD می باشد.

فرایند تصفیه فاضلاب

با توجه به کیفیت فاضلاب تولیدی در این صنعت، فرایندهای پیشنهادی جهت تصفیه فاضلاب تولیدی اکثرا مبتنی بر کاهش جامدات معلق و COD و BOD موجود در فاضلاب می باشد. واحدهای فرایندی شامل موارد ذیل می باشند:

آشغالگیر (دستی یا مکانیکی)

چربی گیر

ته نشینی اولیه

انعقاد، لخته سازی و ته نشینی(جهت کاهش COD و جامدات کلوئیدی )

تصفیه هوازی

ته نشینی

کلرزنی

neshaste 1

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom