68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

تصفیه خانه فاضلاب صنعتی مجتمع گندله سازی چادرملو اردکان

تصفیه خانه فاضلاب صنعتی مجتمع گندله سازی چادرملو واقع در 25 کیلومتری غرب جاده اردکان-نایین در 2 مدول و هر مدول با ظرفیت 324 مترمکعب در ساعت و با هدف تصفیه فاضلاب صنعتی جهت استفاده مجدد (reuse) دراین شرکت طراحی گردیده است. تکنولوژی تصفیه انتخاب شده با توجه به ماهیت فاضلاب تولیدی، روش تصفیه فیزیکی و شیمایی بوده و از دو بخش پیش تصفیه و تصفیه تکمیلی تشکیل گردیده است.

 

سیستم تصفیه تکمیلی پساب خروجی از تصفیه خانه شهری اردکان جهت استفاده در کارخانه گندله سازی چادرملو

در این پروژه شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور پیمانکار، اقدام به انجام مراحل مهندسی شامل طراحی و محاسبات فرآیندی تصفیه، محاسبات و طراحی سازه، محاسبات و طراحی تجهیزات مکانیکی مورد نیاز نموده است.

فرآیند تصفیه منتخب (تصفیه فیزیکی-شیمیایی)

با توجه به بحران کمبود آب در کشور طی سال های اخیر، استفاده مجدد از پساب ها به عنوان یکی از گزینه های مهم استفاده مجدد از آب (Water Reuse) به ویژه در صنایع بزرگ آب بر مطرح گردید. صنعت تولید فولاد و صنایع وابسته به آن جمله از صنایع بزرگ و آب بری هستند که اغلب در مناطق خشک و بیابانی احداث شده و جهت تامین آب با مشکل مواجه شده اند. بنابراین خریداری پساب های شهری و اجرای سیستم تصفیه تکمیلی این پساب ها یکی از راه های تامین آب مورد نیاز در این گونه صنایع می باشد. در همین راستا پساب خروجی از تصفیه خانه فاضلاب شهری اردکان توسط خط انتقال به محل فولاد چادرملو منتقل شده و هدف از تصفیه پساب شهری در این پروژه، استفاده مجدد از پساب به منظور تامین آب در فرآیند تولید کارخانه گندله سازی بوده و در دو بخش پیش تصفیه و تصفیه تکمیلی طراحی و اجرا شده است. با توجه به ماهیت فاضلاب تولیدی در این صنعت و بررسی نتایج آزمایشات کیفی انجام شده بر روی فاضلاب تولیدی، ترکیبی از فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی جهت تصفیه فاضلاب در نظر گرفته شد.

ظرفیت تصفیه خانه

تصفیه خانه صنعتی گندله سازی چادرملو به منظور تصفیه پساب خروجی از تصفیه خانه شهری اردکان در 2 مدول با ظرفیت هریک  m3/h 324 طراحی و اجرا گردیده است. ماتریال مصرفی در احداث سازه تصفیه خانه بتن مسلح بوده و سازه به صورت یکپارچه طراحی و اجرا گردید.

 

کیفیت پساب تصفیه شده خروجی از تصفیه خانه

مشخصات کیفی پساب تصفیه شده خروجی از سیستم تصفیه فاضلاب، بر اساس درخواست کارفرما مطابق با مشخصات کیفی آب مصرفی میکاپ در نظر گرفته شده است. استفاده مجدد از پساب تصفیه شده در پروسه صنعتی علاوه بر تامین دائمی آب مورد نیاز، به مقدار زیادی در استفاده از منابع آب تازه سبب صرفه جویی می گردد.

مدارک مهندسی تهیه شده توسط شرکت آبسان سازه آپادانا

شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور پیمانکار در پروژه EPC تصفیه خانه پساب جهت استفاده مجدد در کارخانه گندله سازی چادرملو، مدارک مهندسی مورد نیاز جهت اجرای پروژه را تهیه نموده است. مدارک تهیه شده توسط کارشناسان فنی شرکت آبسان سازه آپادانا به شرح ذیل می باشد:

 

Process Calculation

Process Description

Control Philosophy

Utility Consumption Summary

Cause & Effect Diagram

(Process Flow Diagram (PFD

(Piping & Instrument Diagram (P&ID

Equipment List

Load List

Valve List

Equipment Datasheet

Equipment Layout

General Plan

Hydraulic Profile

Line List

Piping MTO List

General Piping Arrangement

Main Reactor Units Structural Calculation Booklet

Main Reactor Units Architectural & Structural Details

 

watermarked 111

تصفیه خانه پساب گندله سازی چادرملو

 

watermarked 22

تصفیه خانه پساب گندله سازی چادرملو

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom