68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

طراحی پروسس تصفیه خانه استحصال پساب شهرهای اطراف مبارکه جهت استفاده در فولاد مبارکه

طراحی پروسس تصفیه خانه استحصال پساب شهرهای اطراف مبارکه جهت استفاده در فولاد مبارکه

در این پروژه شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور پیمانکار، اقدام به انجام مراحل مهندسی شامل طراحی و محاسبات فرآیندی تصفیه، محاسبات و طراحی تجهیزات مکانیکی مورد نیاز نموده است.

 

فرآیند تصفیه منتخب (تصفیه فیزیکی-شیمیایی)

با توجه به بحران کمبود آب در کشور طی سال های اخیر، استفاده مجدد از پساب ها به عنوان یکی از گزینه های مهم استفاده مجدد از آب (Water Reuse) به ویژه در صنایع بزرگ آب بر مطرح گردید. صنعت تولید فولاد و صنایع وابسته به آن جمله از صنایع بزرگ و آب بری هستند که اغلب در مناطق خشک و بیابانی احداث شده و جهت تامین آب با مشکل مواجه شده اند. بنابراین خریداری پساب های شهری و اجرای سیستم تصفیه تکمیلی این پساب ها یکی از راه های تامین آب مورد نیاز در این گونه صنایع می باشد. در همین راستا پساب خروجی از تصفیه خانه فاضلاب شهری شهرهای اطراف فولاد مبارکه توسط خط انتقال به محل تصفیه خانه پساب صنعتی فولاد مبارکه (PU21) منتقل شده و هدف از تصفیه پساب های شهری در این پروژه، استفاده مجدد از پساب به منظور تامین آب در فرآیند تولید کارخانه فولاد مبارکه بوده و در دو بخش پیش تصفیه و تصفیه تکمیلی طراحی و اجرا شده است. با توجه به ماهیت فاضلاب تولیدی در این صنعت و بررسی نتایج آزمایشات کیفی انجام شده بر روی فاضلاب تولیدی، ترکیبی از فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی جهت تصفیه فاضلاب در نظر گرفته شد.

 

ظرفیت تصفیه خانه

تصفیه خانه استحصال پساب شهرهای اطراف فولاد مبارکه به منظور تصفیه پساب خروجی از تصفیه خانه های شهری در 2 مدول با ظرفیت هریک m3/h 1500 طراحی گردیده و درحال احداث می باشد. ماتریال مصرفی در احداث سازه تصفیه خانه بتن مسلح بوده و سازه به صورت یکپارچه طراحی گردید.

 

کیفیت پساب تصفیه شده خروجی از تصفیه خانه

مشخصات کیفی پساب تصفیه شده خروجی از سیستم تصفیه فاضلاب، بر اساس درخواست کارفرما مطابق با مشخصات کیفی آب مصرفی میکاپ در نظر گرفته شده است. استفاده مجدد از پساب تصفیه شده در پروسه صنعتی علاوه بر تامین دائمی آب مورد نیاز، به مقدار زیادی در استفاده از منابع آب تازه سبب صرفه جویی می گردد.

 

مدارک مهندسی تهیه شده توسط شرکت آبسان سازه آپادانا

شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور پیمانکار در پروژه EPC تصفیه خانه پساب جهت استفاده مجدد در کارخانه فولاد مبارکه، مدارک مهندسی مورد نیاز جهت اجرای پروژه را تهیه نموده است. مدارک تهیه شده توسط کارشناسان فنی شرکت آبسان سازه آپادانا به شرح ذیل می باشد:

Process Calculation

Process Description

(Block Flow Diagram (BFD

(Process Flow Diagram (PFD

(Piping & Instrument Diagram (P&ID

Equipment List

Load List

Equipment Datasheet

Control Philosophy

General Plan

Hydraulic Calculation

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom