طراحی و مشاوره مهندسی

مشاوره مهندسی و طراحی در پروژه های آب و فاضلاب (شهری، روستایی و صنعتی) شامل مطالعات مرحله اول و دوم، طراحی، محاسبه و ترسیم نقشه های مورد نیاز هر پروژه می باشد. تیم فنی شرکت آبسان سازه آپادانا دارای تجربه در انجام مطالعات مرحله اول و دوم و طراحی بیش از ۵۰ تصفیه خانه فاضلاب شهری و پروژه های تصفیه آب صنعتی در کشور در مقیاس متوسط و بزرگ، دستیابی کارفرمایان محترم به اهداف تصفیه با بهترین و کارامدترین طرح فنی و اقتصادی ترین روش را ضمانت می نماید.

مشاوره مهندسی در قالب مطالعات مرحله اول و دوم کلیه پروژه های تصفیه فاضلاب

در این مرحله از مشاوره مهندسی، این شرکت با بهره گیری از تجارب تیم کارشناسان فنی خود کلیه خدمات مشاوره ای مهندسی و طراحی فاز صفر، مطالعات مرحله اول، مطالعات مرحله دوم، مشاوره ساخت و انتخاب تجهیزات به پیمانکاران مربوطه، نظارت عالیه و همچنین انجام خدمات مشاوره در حین راه اندازی و بهره برداری از تصفیه خانه های آب و فاضلاب را در دستور کار خود قرار داده است.

مراحل انجام این مطالعات شامل موارد ذیل می باشد:

  • جمع آوری اطلاعات پایه از مکان طرح شامل بررسی شرایط جوی، زمین شناسی، هیدرولوژی، بررسی امکانات زیربنایی قابل دسترس برای طرح
  • ارایه حداقل ۳ طرح مهندسی متناسب با وضعیت موجود و درجه تصفیه مورد نیاز، انتخاب بهترین طرح جهت اجرا و تهیه فلودیاگرام مقدماتی
  • برآورد هزینه اجرایی طرح
  • تهیه کلیه مستندات و نقشه های اجرایی شامل گزارشات و نقشه های فرآیندی، سازه، تجهیزات، برق و ابزار دقیق (Process description, Process Calculation, PFD,P&ID, Control Philosophy, Cause & Effect, Equipment List, Load List, Datasheet, Hydraulic Profile, General Plan, Equipment Layout, Piping Arrangement, MTO, PDMS, Isometric, Operation Manual… )

مشاوره مهندسی جهت بررسی میزان آلودگی محیط زیست و شیوه های کاهش و مقابله با آن

بررسی میزان آلودگی محیط زیست (هوا، خاک، آب)، منشا آن و روش های کاهش آلودگی و جلوگیری از پیش آمد مجدد آلودگی، از مهم ترین موارد صیانت از محیطی است که به رسم امانت به ما سپرده شده است. جهت دستیابی به این مهم، شرکت مهندسی آبسان سازه آپادانا بر اساس تجارب فنی و تحصیلات آکادمیک متخصصان این مجموعه با انجام سلسه اقداماتی مانند انجام مطالعات میدانی تخصصی، تدوین آزمایشات مورد نیاز و بررسی نتایج آزمایش، میزان و منبع آلودگی زیست محیطی در محیط های شهری و صنعتی را شناسایی نموده و راهکار موثر و اقتصادی جهت مقابله و جلوگیری از آلودگی مجدد را به کارفرمایان محترم ارایه می دهد.

مشاوره مهندسی در امر انتخاب و خرید تجهیزات مورد نیاز سیستم های تصفیه

انتخاب صحیح تجهیزات متناسب با هدف سیستم تصفیه آب و فاضلاب از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. چه بسا که انتخاب غیر حرفه ای تجهیز موجب تحمیل هزینه های سرمایه گذاری و حتی بهره برداری غیر ضروری به کارفرمایان خواهد شد. منظور از انتخاب صحیح تجهیزات، انتخاب حرفه ای تجهیز به لحاظ کارایی، نوع مصرف، مشخصات فنی، جنس، برند معتبر و در نهایت تجارب بهره برداری از یک تجهیز در شرایط فیلدی می باشد. شرکت آبسان سازه آپادانا بر اساس تجارب خود در زمینه انتخاب تجهیزات سیبستم های تصفیه آب و فاضلاب و همچنین بهره برداری تجهیزات در سایت های تصفیه، جهت انتخاب حرفه ای تجهیزات آماده ارایه خدمت به کارفرمایان محترم می باشد.

مشاوره مهندسی جهت مدیریت پسماندهای حاصل از فرآیندهای تصفیه (لجن اولیه، لجن بیولوژیکی، لجن شیمیایی، پساب تصفیه شده…)

دفع صحیح و بهداشتی پسماندهای حاصل از فرآیند تصفیه به نحوی که موجب خطرات بهداشتی و زیست محیطی نگردد، از مهم ترین موارد جانبی سیستم های تصفیه آب و فاضلاب می باشد. شرکت آبسان سازه آپادانا با توجه به مشخصات کمی و کیفی پسماند ایجاد شده و همچنین قابلیت های در دسترس در سایت تصفیه، کارآمدترین روش دفع پسماند به لحاظ فنی و اقتصادی را به کارفرمایان محترم ارایه می نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۵۵۶۸ – ۰۳۱۳۶۵۱۹۳۵۲

مطالب مرتبط : تصفیه آب صنعتیسپتیک تانکچربی گیرتصفیه فاضلاب شهری