68 55 3651 31 98+ :شماره تماس       iranUnited Kingdom

تصفیه فاضلاب مجتمع دامداری شهرکرد

 مجتمع های دامداری حاج کهوا متشکل از حدود 100 دامداری با تعداد راس دام متفاوت (20، 30، 40، 50 و 100 راسی) در جاده شهرکرد به هفشجان واقع گردیده اند. هدف از اجرای طرح تصفیه فاضلاب در این مجتمع ها، جلوگیری از دفع غیربهداشتی فاضلاب در معابر این مجتمع و در نتیجه حفاظت از بهداشت عمومی و محیط زیست منطقه می باشد. روش تصفیه فاضلاب در این مجتمع، استفاده از روش بیولوژیکی تصفیه بی هوازی - هوازی می باشد.

 

شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب مجتمع دامداری شهرکرد

در این پروژه شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور کارفرما، اقدام به انجام مطالعات مرحله اول شامل موارد ذیل نموده است:

انجام مطالعات مرحله اول (انجام مطالعات میدانی در خصوص کمیت و کیفیت فاضلاب تولیدی، نمونه برداری و انجام آزمایشات مورد نیاز از فاضلاب تولیدی، تهیه اطلاعات هواشناسی، زمین شناسی و هیدرولوژی، تعیین مبانی کمی و کیفی ورودی، مطالعه و بررسي روشهاي مختلف تصفيه فاضلاب با توجه به مباني طرح و کيفيت پساب مورد انتظار، انجام محاسبات فرايندي و طراحي واحدهاي تصفيه خانه در گزينه هاي فرآيند انتخابي، تهيه طرح مقدماتي شامل نقشه سايت پلان و فلودياگرام و محل مصرف پساب، مقايسه فني - اقتصادي گزينه هاي مختلف فرآيندي مختلف و انتخاب و پيشنهاد روش منتخب، بررسي محل مناسب و مکان يابي اجراي طرح، انجام محاسبات فرايندي و طراحي واحدهاي تصفيه خانه در گزينه هاي فرآيند انتخابي، تهيه گزارش نهايي مطالعات مرحله اول برآورد مقدماتي هزينه عملياتي پروژه)

 

فرآیند تصفیه منتخب (فرآیندهای بیولوژیکی)

فاضلاب تولیدی در این مجتمع مربوط به دامداری های موجود در مجتمع با تعداد دام متفاوت می باشد. طرح جمع آوری فاضلاب از هر واحد به روش فاضلاب­رو­هاي ثقلي خروجي از سپتيک تانک و همچنین استفاده از روش تصفیه بیولوژیکی بی هوازی و هوازی به منظور تصفیه فاضلاب تولیدی در این مجتمع پیشنهاد گردید.

 

ظرفیت تصفیه خانه

با توجه به تفاوت تعداد دام در واحدهای مجتمع، ظرفیت تصفیه خانه با 5 آلترناتیو تعداد دام (20، 30، 40، 50 و 100 راس دام) طراحی گردید.

 

کیفیت پساب تصفیه شده خروجی از تصفیه خانه

مشخصات کیفی پساب تصفیه شده خروجی از سیستم تصفیه فاضلاب، بر اساس درخواست کارفرما مطابق با استاندارد سازمان محیط زیست ایران جهت آبیاری فضای سبز در نظر گرفته شده است. استفاده از پساب تصفیه شده در آبیاری فضای سبز محوطه مجتمع سبب عدم نیاز به مصرف آب شرب جهت آبیاری بوده و تاثیر بسزایی در حراست از منابع آبی شیرین خواهد داشت.

 

مدارک مهندسی تهیه شده توسط شرکت آبسان سازه آپادانا

شرکت آبسان سازه آپادانا به عنوان مشاور کارفرما و همچنین نظارت در امر ساخت در پروژه تصفیه خانه فاضلاب سپراتور شرکت کشت و دام آزاده، مدارک مهندسی مورد نیاز جهت اجرای پروژه را تهیه نموده است. مدارک تهیه شده توسط کارشناسان فنی شرکت آبسان سازه آپادانا به شرح ذیل می باشد:

First Phase Report

Process Calculation

Technical Specification

Operation Manual

General Plan

Main Reactor Architectural & Structural Details

 

رضایت نامه حسن انجام کار:

جهاد کشاورزی شهرکرد

از کارشناس بپرسید

آدرس

آدرس:
اصفهان ، سپاهان شهر ، بلوار غدير ، مجتمع اداري عقيق 4
تلفن:
68 55 3651 31 (98)+
   
52 93 3651 31 (98)+
فکس:
81 89 3651 31 (98)+
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Website:
www.absanco.com

 

جستجو

iranUnited Kingdom