آشغالگیر درام (Drum/Rotary Screen)

آشغالگیر درام در دو نوع آشغالگیر ریز و آشغالگیر خیلی ریز طبقه بندی می شوند.

در آشغالگیرهای استوانه ای ریز، بدنه توری و یا صافی بر استوانه ای که در کانال جریان چرخش دارد، نصب می شود. ساختار آن بنا بر جهت حرکت جریان در داخل بدنه آشغالگیر متفاوت است.

جریان فاضلاب در یک انتهای استوانه و رو به بیرون آشغالگیر همراه با جامداتی که در سطح خارجی جمع می شوند جریان می یابد. آشغالگیرهای با ورودی داخلی، در خصوص جریان هایی در دامنه ۰۳/۰ تا ۸/۰ متر مکعب در ثانیه به ازای هر آشغالگیر قابل استفاده هستند، در حالی که آشغالگیرهایی با ورودی خارجی برای جریان های کمتر از ۱۳/ مترمکعب در ثانیه قابل استفاده می باشند. آشغالگیرهای استوانه ای در اندازه های گوناگون موجودند، که از ۹/۰ تا ۲ متر قطر و از ۲/۱ تا ۴ متر طول متغیرند.

آشغالگیرهای خیلی ریز شامل استفاده از توری های استوانه ای دوار با شستشوی معکوس پیوسته و سرعت های پایین مختلف (تا ۴ دور در دقیقه) است که تحت شرایط جریان ثقلی عمل می کند. توری های صافی کننده روزنه های ۱۰ تا ۳۵ میکرومتری داشته و در سطح خارجی استوانه نصب شده اند.

فاضلاب از انتهای باز استوانه وارد شده و در پوشش آشغالگیر استوانه ای (آشغال گیر درام) دوار جریان می یابد. جامدات انباشته شده از طریق شستشوی معکوس و توسط فواره های پرفشار وارد مخزنی در بالاترین نقطه استوانه می شوند. کاربرد اصلی آشغالگیرهای خیلی ریز، حذف جامدات معلق از جریان خروجی تصفیه ثانویه و جریان ورودی به برکه های تثبیت است.

آشغالگیر درام rotary screen
آشغالگیر درام rotary screen
آشغالگیر درام rotary screen
آشغالگیر درام rotary screen

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

همراه و واتس اپ : ۰۹۱۰۳۵۹۲۰۰۶

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۵۵۶۸ – ۰۳۱۳۶۵۱۹۳۵۲

مطالب مرتبط : تصفیه آب صنعتی – سپتیک تانک – چربی گیر – تصفیه فاضلاب شهری –  پکیج تصفیه فاضلاب انسانیتصفیه فاضلاب فولاد