استاتیک میکسر (Static Mixer)

میکسرهای استاتیکی یا همزن های ثابت، تجهیزاتی هستند که به منظور اختلاط دو جریان سیال و یا پخش سیال در داخل خطوط لوله با جریان مداوم و تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیز از چندین المنت که در یک هوزینگ قرار می گیرند تشکیل شده و می تواند از استنلس استیل،PVC،PP، تفلون وPVDFساخته شود.

استاتیک میکسر یک دستگاه مهندسی دقیق برای اختلاط مداوم سیالات است. این تجهیز از چیدمان المان های اختلاط نصب شده در یک لوله یا مجرا تشکیل شده است. استاتیک میکسر بدون قطعات متحرک عمل نموده و برای دستیابی به پراکندگی خاص و اختلاط در یک فرآیند مداوم و پیوسته استفاده می شود. این تجهیز قادر به مخلوط کردن مواد با ویسکوزیته و دبی حجمی برابر یا متفاوت می باشد. جریان سیال با پمپاژ تامین می شود.

هر میکسر استاتیک ساخت آبسان سازه آپادانا دارای مزایای زیر است:

  • نصب آسان
  • اختلاط با کیفیت بالا و مقرون به صرفه
  • عمر طولانی و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری – بدون قطعات متحرک برای فرسودگی
  • طراحی خود تمیز شونده – باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود
  • هزینه های عملیاتی کم – بدون هزینه انرژی
  • قابل استفاده در مناطق ضد انفجار

استاتیک میکسرهای ساخت آبسان سازه آپادانا حاوی المان های دقیقی هستند که برای اصلاح جریان محصول و ایجاد الگوهای تقسیم، چرخش و اختلاط خاص طراحی شده اند تا از اختلاط و همگن سازی بهینه بر اساس الزامات کاربرد اطمینان حاصل کنند. عملکرد قابل اعتماد و مقرون به صرفه، هر میکسر تضمین شده است که یک نتیجه فرآیند قابل پیش بینی را ایجاد کند.

قواعد اختلاط

عملیات اختلاط بر اساس تقسیم و سپس انحراف جریان های ورودی از طریق یک سری المان های قرار گرفته در محفظه لوله است. یک المان متشکل از دو صفحه نیمه بیضوی عمود بر یکدیگر است. توالی المان ها منجر به اختلاط سیستماتیک مایعاتی می شود که در لوله جریان دارند. هر المان اختلاط جریان را به صورت شعاعی به سمت دیواره های لوله هدایت می کند و به سمت مرکز باز می گردد. المان‌های متناوب، معکوس سرعت و تقسیم جریان اضافی را فراهم می‌کنند و راندمان اختلاط را افزایش می‌دهند. همه مواد به طور مداوم و کاملاً مخلوط می شوند و گرادیان های شعاعی در دما، سرعت و ترکیب مواد را حذف می کنند.