دریچه استاپ لاگ ( Stop Log ) 

استاپ لاگ برای کنترل سطح آب در کانال های باز استفاده می شود. لاگ به تیرهایی اطلاق می شود که در شیارهایی که در دیوار کانال حفر می شوند وارد می شوند. ارتفاع اسمی معمولی یک قطعه از استاپ لاگ به صورت ۶ اینچی افزایش می یابد، یعنی هر قطعه می تواند ۶، ۱۲، ۱۸و … اینچ ارتفاع داشته باشد.

استاپ لاگ ها دارای لاستیک آب بند بین دیوار و در سراسر نشیمن دریچه و کف کانال و یا قطعه بعدی می باشند. استاپ لاگ مجهز به گیره های بالابر جهت بالا و پایین بردن دریچه با استفاده از جرثقیل سقفی مجهز به یک تیر بالابر است.
تیر بالابر هر قطعه از استاپ لاگ را در طول شیار های حفر شده در دیواره کانال به بالا (جهت بیرون آوردن قطعه از کانال) یا پایین (جهت قرار دادن قطعه از کانال) هدایت می نماید.

استاپ لاگ چیست؟

دریچه (stop log) از چندین قطعه (log) تشکیل شده است که روی هم در قاب قرار می گیرند. با افزودن یا حذف لاگ ها، این نوع دریچه به کاربر اجازه می دهد تا سطح جریان یک کانال را کنترل کند. سیستم آب بندی هم در قسمت های جانبی و هم در قسمت پایین هر قطعه تعبیه شده است که منجر به آب بندی قابل ملاحظه ای می شود.
قاب دریچه استاپ لاگ معمولا به صورت مدفون در بتن ساخته می شود، اما همچنین می تواند برای نصب روی دیوار یا روی یک کانال موجود طراحی شود.

جنس استاپ لاگ

مدل استاندارد دریچه استاپ لاگ از فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) ساخته شده است که در بسیاری از کاربردها مقاومت به خوردگی بالاتری دارد که منجر به عمر مفید بالاتر با نگهداری کم یا بدون تعمیر می شود. در صورت درخواست خریدار سایر متریال در دسترس مانند ST37 با پوشش رنگ نیز قابل استفاده می باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۸۹۸۱ – ۰۳۱۳۶۵۱۶۴۲۹

مطالب مرتبط : دریچه آب بندپکیج تصفیه فاضلاب بهداشتیچربی گیرآشغالگیرتجهیزات تصفیه خانه