آشغالگیر مشبک دستی

آشغالگیر مشبک دستی یک صفحه ی مشبک با مش های متفاوت (مورد نیاز خریدار) است که در یک ریل قرار می گیرد و در این ریل بالا یا پایین می رود حرکت آن در ریل به کمک بالابر دستی و قلاب انجام می شود.
آشغالگیر مشبک معمولا در کانال های ورود آب سطحی به داخل تصفیه خانه آب قرار می گیرد (open intake) در این کانال ها دریچه آب بند وجود دارد که می تواند یک کانال را از مدار خارج کند و با وارد مدار تصفیه خانه کند. در پشت این دریچه صفحات مشبک آشغالگیر قرار گرفته اند و توسط قلاب که در دو طرف صفحه آشغالگیر قرار گرفته و به جرثقیل یا بالابر دستی متصل است، از کانال خارج شده و یا به کانال وارد می شود.

طراحی و ساخت آشغالگیر مشبک دستی

این تجهیز در کانال های باز با عمق  و عرض زیاد مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین عرض و ارتفاع کانال جهت طراحی صفحه برداشت می شود مورد بعدی در طراحی، مش مناسب  آشغالگیر است که با توجه به کاربرد آن تعیین مقدار می گردد. ریل و صفحات مشبک آشغالگیر با توجه به مشخصات کانال و درخواست خریدار طراحی شده و نقشه های ساخت آن تهیه می گردد.
ریل و صفحات می تواند از جنس آهن با پوشش گالوانیزه و یا استیل ضد زنگ ساخته شود. با توجه به سفارش خریدار ماتریال مورد نظر خریداری شده و پس از برشکاری، سوراخ کاری و جوشکاری آماده ی حمل و نصب می گردد.

آشغالگیر مشبک

کاربرد آشغالگیر مشبک دستی

آشغالگیر مشبک دستی به صورت یک صفحه ی مشبک با مش های مختلف در یک ریل که در کانال دو بار قرار دارد، حرکت می کند. این تجهیز بیشتر برای جداسازی جامدات ریز در آب ورودی به تصفیه خانه های آب و یا ایستگاه های پمپاژ آب مورد استفاده قرار می گیرد.
در مناطقی که از آب سطحی استفاده می شود و امکان وجود جامداتی مانند برگ، شاخه های شکسته، علف، جانداران آبزی کوچک و …. در آب ورودی به ایستگاه پمپاژ یا ورودی تصفیه خانه می باشد، به منظور جداسازی این موارد از آشغالگیر مشبک دستی استفاده می شود.
در این صورت صفحه آشغالگیر در داخل کانال و در مقابل جریان آب ورودی قرار می گیرد، هنگامی که این صفحه از جامدات پوشیده شد و افت فشار در کانال قبل و بعد از آشغالگیر بیش از میزان پیش بینی شده طراحی گردید، اپراتور با یک جرثقیل و با سفت کردن قلاب های تیر بالابر در داخل صفحه ی آشغالگیر، آن را از کانال خارج نموده و بلافاصله یک صفحه دیگر را جایگزین صفحه مشبک قبلی می نماید. سپس صفحه مشبک خارج شده با دست و آب پرفشار تمیز شده و به صورت رزرو می ماند.

قیمت آشغالگیر مشبک دستی

آشغالگیر مشبک دستی به دلیل نوع کاربرد و مستغرق بودن در آب عمدتا با استفاده از ماتریال استیل ضد زنگ ساخته می شود. البته امکان ساخت با سایر ماتریال فلزی نیز وجود دارد. ابعاد آشغالگیر دریل و نحوه بهره برداری و همچنین جنس ماتریال مورد استفاده در آشغالگیر در قیمت تمام شده این تجهیز موثر است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۸۹۸۱ – ۰۳۱۳۶۵۱۶۴۲۹

مطالب مرتبط : تصفیه آب صنعتیسپتیک تانکچربی گیرتصفیه فاضلاب شهریتجهیزات تصفیه خانه