نیم پل دوار

نیم پل دوار در واحدهای ته نشینی (اولیه و ثانویه یا کلاریفایرها) که به صورت دایره ای ساخته می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیز به صورت یک نیم پل در سطح سازه ته نشینی، مرکز سازه را به دایره ی محیطی سازه متصل می سازد و دارای هندریل و گرتینگ جهت تردد بهره بردار می باشد. در زیر این نیم پل بازوهایی به صورت زاویه دار قرار می گیرند که به پاروبک هایی در کف سازه متصل هستند.
این پاروبک ها (SCRAPPER) با حرکت دورانی پل حول هسته ی مرکزی سازه می چرخند و در هر بار چرخش لجن ته نشین شده در کف سازه را جاروب نموده و به مرکز سازه جهت خروج از ته نشینی، هدایت می نمایند. نیم پل دوار توسط یک موتور محرکه که بر روی یک ماشین قرار گرفته در محیط سازه ته نشینی می چرخد و بازوها و پاروبک ها را نیز همراه خود می چرخاند.

نیم پل دوار

طراحی نیم پل دوار

طراحی نیم پل دوار به علت وضعیت قرار گرفتن مرکز سازه نسبت به محیط آن دارای پیچیدگی هایی است و با توجه به نقشه ASBILT ساخت سازه ته نشینی طراحی و ساخته می شود.
در زمان طراحی سازه اندازه ی دقیق قطر، عرض دیواره ها، ارتفاع کناره ها و مرکز سازه ته نشینی به مهندسان طراح اعلام می گردد و همچنین نقشه ساخت سازه ته نشینی در اختیار آن ها قرار می گیرد تا نیم پل طراحی گردد. مهم ترین نکته در زمان طراحی، تنظیم طول پل به علت چرخش مداوم تجهیز نیم پل می باشد.

کاربرد نیم پل دوار

وظیفه اصلی نیم پل دوار در واحدهای ته نشینی جمع آوری لجن ته نشین شده از نقاط مختلف کف سازه واحد ته نشینی و هدایت آن به چاهک مرکزی جهت پمپاژ به خارج از واحد ته نشینی می باشد.
نیم پل از یک طرف روی مرکز سازه واحد ته نشینی و از طرف دیگر برروی دیوار محیطی سازه قرار گرفته و توسط یک ماشین حول محور مرکزی می چرخد. این تجهیز توسط بازوهای شعاعی که با زاویه ی مشخصی نسبت به پایه مرکزی قرار گرفته اند، به پاروبک های کف سازه متصل است.
این پاروبک ها به لاستیک های قطوری مجهز هستند که روی شیب کف حرکت نموده و لجن ته نشین شده در کف را به طریقه جارویی به سمت مرکز سازه هدایت می نمایند.

قیمت نیم پل دوار

قیمت نیم پل دوار لجن روب تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که مهم ترین آن ها وزن نیم پل دوار است. در سازه های بزرگتر با قطر و ارتفاع بیشتر، امکان سنگین تر بودن پل وجود داشته و در نتیجه قیمت بیشتری خواهد داشت.
همچنین با توجه به بخش های مستغرق تجهیز که از جنس استیل ضد زنگ و یا آهنی با پوشش گالوانیزه انتخاب می شوند، هرچه این قسمت ها بیشتر باشند سبب افزایش هزینه ی تمام شده ی ساخت نیم پل خواهند شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۸۹۸۱ – ۰۳۱۳۶۵۱۶۴۲۹

مطالب مرتبط : تصفیه آب صنعتیسپتیک تانکچربی گیرتصفیه فاضلاب شهریتجهیزات تصفیه خانه