پکیج چربی گیر API چیست؟

شناور سازی یا API ممکن است به صورت ساده و بدون استفاده از تجهیزات و تاسیسات مکانیکی صورت پذیرد که از این روش برای جداسازی چربی های بسیار سبک مثل نفت، از آب استفاده می گردد و این فرایند توسط یک مخزن مکعب مستطیل شکل با عمق ۱/۵ الی ۳ متر و نسبت طول به عرض بیش از ۳ انجام می شود.
از شناور سازهای ساده که در کلیه ی سایت های نفتی مثل پالایشگاه ها استفاده می شود، (API (American Petroleum Institute گفته می شود. (این سیستم در پالایشگاه های کشور آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است)
شناور سازی ساده یا API در صنایعی مانند صنایع غذایی، چرم سازی، شیمیایی و به خصوص تصفیه پساب های نفتی بدون استثنا به کار برده می شود.
در هر پسابی که ذرات معلق به صورت شناور وجود داشته باشند، با این روش می توان ذرات را جداسازی نمود.

نحوه عملکرد پکیج چربی گیر API 

چربی گیر ساده یا API به صورت یک مخزن طویل بتنی، فلزی یا فایبر گلاس ساخته می شود و مواد سبک در فاضلاب در زمان حرکت در طول این مخزن به سمت سطح مخزن حرکت نموده و شناور می شوند.
چربی در نهایت ممکن است از طریق یک نیم لوله جمع آوری و به بیرون از مخزن هدایت شود و یا توسط پاروبک های چربی روب که در سطح مخزن به آرامی حرکت می کنند در قیف انتهایی جمع شده و از طریق لوله به بیرون از مخزن منتقل شود.

کاربرد پکیج چربی گیر API

چربی گیر ساده یا API در تمام مواردی که فاضلاب حاوی ذرات شناور است قابل استفاده می شود، چربی گیرهای دستی فاضلاب که در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله موارد استفاده API در زندگی روزمره است. با توجه به ابعاد مورد نیاز، این چربی گیر به صورت بتنی، فلزی یا از جنس فایبر گلاس قابل ساخت می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۸۹۸۱ – ۰۳۱۳۶۵۱۶۴۲۹

مطالب مرتبط : تصفیه آب صنعتیسپتیک تانکچربی گیرتصفیه فاضلاب شهریتجهیزات تصفیه خانه