مشخصات فنی گریتینگ

تسمه باربر (Bearing Bar)

قطعه ای از گریتینگ می باشد که میزان فشار وارده به گریتینگ را تحمل می کند و بر روی تکیه گاه های مربوطه قرار می گیرد. برای ساخت آن از تسمه استاندارد استفاده می شود. بنا به خواست مشتری می توان تسمه های باربر را در هر ابعاد و ضخامتی که نیاز باشد، تولید نمود.

رابط (Cross Bar)

جزئی از گریتینگ است که نقش آن تنظیم کردن چشمه ی گریتینگ و ایجاد ارتباط بین تسمه های باربر می باشد و هیچ گونه نیرویی به آن وارد نمی شود. لذا ضخامت آن تاثیری در مقاومت گریتینگ ندارد. این قطعه را می توان از تسمه ، نیم تسمه، میلگرد آجدار، و یا چهار پهلوی تابیده شده تولید نمود.

چشمه یا مش بندی (Mesh)

معمولا با دو عدد نشان داده می شود (X*Y) که درآن X نمایانگر فاصله ی بین تسمه های باربر و Y فاصله ی بین رابط ها می باشد . با کم کردن فاصله ی بین باربرها می توان مقاومت گریتینگ را بالا برد. ولی فاصله ی بین رابط ها تاثیری در تحمل بار گریتینگ ندارد.

بار وارده به گریتینگ

میزان بار وارده به گریتینگ برروی تسمه های باربر می باشد. لذا عوامل تعیین کننده ی مقاومت گریتینگ را می توان اینگونه نام برد:

۱. ضخامت و ارتفاع تسمه باربر

۲. طول تسمه های باربر ( که هر قدر کوتاه تر باشند، مقاومت گریتینگ بالا می رود)

۳. فاصله بین تسمه های باربر در چشمه ی گریتینگ (مش بندی گریتینگ)

– این نکته قابل توجه است که ضخامت، ارتفاع و فاصله ما بین رابط ها تاثیری در مقاومت گریتینگ نخواهد داشت.

همچنین طول تسمه ی باربر به عواملی مانند: طول دهنه بارگزاری و یا فاصله بین نگهدارنده های زیرین گریتینگ (همانند نبشی یا ناودانی) بستگی دارد که طراحی این تسمه با توجه به محل نصب انجام میگیرد.

انواع گریتینگ

الف . گریتینگ تسمه در تسمه

ب . گریتینگ تسمه در نیم تسمه

ج . گریتینگ تسمه در میلگرد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

همراه و واتس اپ : ۰۹۱۰۳۵۹۲۰۰۶

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۵۵۶۸ – ۰۳۱۳۶۵۱۹۳۵۲

مطالب مرتبط : تصفیه آب صنعتیسپتیک تانکچربی گیرتصفیه فاضلاب شهریتجهیزات تصفیه خانه