پکیج چربی گیر فاضلاب DAF

عمل شناورسازی که به منظور تصفیه ی فاضلاب به کار می رود به استفاده از هوا به عنوان عامل شناورسازی وابسته است. حباب های هوا یا زیاد شده یا توسط روش های زیر تولید می شوند:

۱) تزریق هوا زمانی که سیال تحت فشار است و پس از آن آزادسازی فشار (شناورسازی هوای محلول)

۲) هوادهی در فشار جو (شناور سازی به وسیله ی هوای دمیده شده)

در این سیستم ها درجه ی حذف را می توان با استفاده از افزودنی های شیمیایی مختلف افزایش داد. چربی گیر صنعتی DAF در تصفیه فاضلاب اغلب صنایع مانند  صنایع غذایی، نفت و پتروشیمی، کاغذسازی، نساجی کاربرد دارد. در تصفیه ی فاضلاب شهری، شناورسازی با هوای دمیده شده معمولا به منظور تغلیظ مواد جامد بیولوژیکی دفعی استفاده می شود.

شرکت آبسان سازه آپادانا چربی گیر صنعتی DAF را به صورت یک پکیج کامل و قابل حمل به صورت سفارشی تولید می نماید.

پکیج چربی گیر فاضلاب DAF

چربی گیر فاضلاب DAF چیست؟

DAF در واقع یک روش برای حذف مواد معلق کلوئیدی و چربی از فاضلاب است. در این روش، هوا تحت فشار در فاضلاب حل می شود و این هوای حل شده به صورت حباب به سطح مخزن دستگاه DAF حرکت می نماید و در مسیر حرکت خود به سطح، چربی و جامدات معلق در فاضلاب را همراه خود به سطح دستگاه می آورد. مواد شناور شده بر روی سطح مخزن توسط پاروبک جمع شده و به مخزن ذخیره چربی منتقل می گردد.

طرز کار DAF یا شناورسازی هوای محلول

در سیستم های شناورسازی به کمک هوای محلول، هوا تحت فشاری چندین برابر فشار جو در فاضلاب حل می شود که به دنبال آن آزادسازی فشار تا سطح فشار جو انجام می شود.

در سیستم های کم فشار، می توان تمامی جریان را با استفاده از یک پمپ و با افزودن هوای فشرده به بخش مکش به فشار ۲۷۵ تا ۳۵۰ KPa (40 تا ۵۰ Ib/in ) تحت فشار قرار داد و تمامی جریان به مدت چندین دقیقه و به منظور ایجاد زمان کافی برای حل شدن هوا در مخزن ماند تحت فشار قرار می گیرد.

این جریان در مرحله ی بعد از طریق یک شیر کاهش دهنده ی فشار به مخزن شناورسازی یعنی جایی که هوا به صورت حباب های بسیار کوچک در محلول ظاهر می شود، وارد می گردد. در واحدهای بزرگتر، بخشی از جریان خروجی DAF (15 تا ۲۰ درصد) برگشت داده شده، تحت فشار قرار گرفته و با هوا به صورت نیمه اشباع در می آید.

جریان برگشت داده شده درست پیش از ورود به مخزن شناورسازی با جریان اصلی که هنوز تحت فشار قرار نگرفته، مخلوط می شود و در نتیجه هوایی که در حال خروج از محلول است در مجاورت و تماس با ذرات ورودی به مخزن برخورد می کند. انواع سیستم های تحت فشار به منظور تصفیه پساب های صنعتی و تغلیظ مواد جامد استفاده می شوند.

پکیج چربی گیر DAF برجیان

افزایش راندمان چربی گیر صنعتی DAF

معمولا به منظور کمک به فرایند شناورسازی از مواد شیمیایی استفاده می شود. این مواد شیمیایی بیشتر به منظور ایجاد سطح و یا ساختاری که به آسانی قادر به جذب و یا به دام انداختن حباب های هوا باشد کاربرد دارند.

مواد شیمیایی معدنی نظیر آلومینیوم و نمک های فریک و سیلیکای فعال را می توان برای اتصال به ذرات به یکدیگر و ایجاد ساختاری که به آسانی توانایی به دام انداختن حباب های هوا را داشته باشد به کار برد. پلیمرهای آلی مختلف را می توان برای تغییر ماهیت فصل مشترک هوا –  سیال و یا فصل مشترک جامد –  سیال و یا هر دو به کار برد. این ترکیبات عموما به منظور ایجاد تغییرات مورد نظر، در قسمت فصل مشترک انباشته می شوند.

اجزای تشکیل دهنده چربی گیر صنعتی DAF

آشغالگیر ورودی (جهت جداسازی جامدات درشت)

– تانک انعقاد و لخته سازی مجهز به میکسر (در صورت لزوم جهت اختلاط جریان ورودی با مواد شیمیایی)

– تانک شناورسازی (جداسازی مواد شناور و چربی در این تانک انجام می شود)

– پمپ انتقال جریان فاضلاب

– کمپرسور باد (جهت تامین هوای فشرده)

– تانک تحت فشار (اختلاط آب و هوای فشرده در این قسمت انجام می شود)

– پاروی چربی روب (چربی و مواد شناور جدا شده از فاضلاب که توسط هوا به سطح تانک شناورسازی آورده شده اند را جمع آوری می کند)

– ایرلیفت (جهت تخلیه لجن در برخی از موارد مورد نیاز است)

پکیج تزریق مواد شیمیایی (به منظور تزریق مواد شیمیایی و افزایش راندمان پکیج DAF)

– لوله و اتصالات

– تابلو برق

پکیج چربی گیر صنعتی daf

طراحی پکیج چربی گیر صنعتی DAF

عواملی که بایستی در طراحی واحدهای چربی گیر DAF در نظر گرفته شوند عبارتند از: غلظت ذرات، کمیت هوای مورد استفاده، سرعت حرکت رو به سطح ذره و همچنین بارگذاری مواد جامد. عملکرد پکیج DAF بیش از هرچیز به نسبت حجم هوا به جرم مواد جامد (A/S) مورد نیاز برای دستیابی به درجه خاصی از زلال سازی بستگی دارد.

ساخت پکیج  چربی گیر صنعتی DAF

شرکت مهندسی آبسان سازه آپادانا با تکیه بر دانش فنی متخصصان ارشد آب و فاضلاب و با استفاده از تجربیات مجموعه در ۲۰ سال گذشته، اقدام به طراحی و ساخت پکیج صنعتی DAF نموده است. پکیج صنعتی DAF ساخته شده توسط این شرکت با موفقیت در تصفیه فاضلاب کارخانجات تولید لبنیات، دامداری، کشتارگاه، بازیافت و استفاده مجدد از فاضلاب (تصفیه تکمیلی) در حال کار می باشد.

استفاده از پکیج چربی گیر صنعتی DAF

پکیج چربی گیر DAF در پیش تصفیه فاضلاب ها و حذف جامدات معلق سبک و الیافی و چربی بسیار پرکاربرد بوده و به علت سهولت استفاده و راندمان بسیار بالا به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه DAF در موارد زیر بسیار خوب عمل نموده است:

– جداسازی مواد معلق و چربی از فاضلاب صنعتی در صنایع غذایی لبنی، خلال سیب زمینی آماده، گوشت و پروتئین، تولید کنسرو

– چربی گیری از فاضلاب تولیدی در صنایع تولید روغن های خوراکی

– جداسازی جامدات معلق سبک و پرز و الیاف در فاضلاب نساجی

– پیش تصفیه فاضلاب صنایع کاغذی و سلولزی

– پیش تصفیه آب ورودی به آب شیرین کن دریایی (SWRO)

پکیج چربی گیر DAF دامون زاگرس

قیمت پکیج  چربی گیر صنعتی DAF

هزینه ساخت یک دستگاه چربی گیر DAF به عوامل مختلفی از جمله کمیت فاضلاب تولیدی و آلاینده های موجود در آن، استاندارد مورد نظر جهت پساب تصفیه شده، جنس مخازن و برند تجهیزات بستگی دارد. با توجه به اینکه شرکت آبسان سازه آپادانا هر دستگاه را با توجه به سفارش خریدار تولید می کند، بنابراین هر دستگاه منحصر به فرد بوده و قیمت متفاوتی با دستگاه دیگر خواهد داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن: ۰۳۱۳۶۵۱۸۹۸۱ – ۰۳۱۳۶۵۱۶۴۲۹

مطالب مرتبط : پل لجن روب – پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی – چربی گیردریچه آب بندمیکسر